Teslimat ve İade

 • Sipariş Teslimat Süreci
 • Müşteri’nin satın almış olduğu siparişle ilgili grafik tasarım uzmanı tarafından sipariş askıya alınıp, bilgi talep edildiğinde gönderilecek bilgiyi kontrol etmek müşterinin sorumluluğundadır. Müşterinin geri bildirim yapmaması sonucu yaşanacak olan gecikmeden logopazari.com sorumlu değildir.
 • logopazari.com üzerinden satın alınan logo tasarımı ve dijital içeriklerin dijital düzenlemesi müşteri talebine göre yapılarak onay alınmak üzere mail yoluyla jpeg ve/veya çalışmaya uygun formatta gönderilir. Müşterinin www.logopazari.com tarafından gönderilmiş olan onay mailine, onayladığına dair yanıt vermesi üzerine logo, antetli kağıt, zarf ve matbuu evrak tasarımlarının PDF, Aİ, CDR ve JPEG formatları, diğer talebe uygun dijital üretimi gerçekleştirilen tasarımların uygun formatları sistemde kayıtlı e-posta adresine dijital olarak iletilerek satış teslimatı gerçekleştirilmiş olur. E-postanın kontrolü, spam kutusuna düşüp düşmediği, sorunsuz bir şekilde iletildiğine dair tüm kontrol süreçleri, gönderim gerçekleştirdikten sonra müşterinin sorumluluğundadır. Dijital olarak üretilmiş içeriklerin kargo ile gönderimi söz konusu değildir.
 • Basılı olarak sipariş verilen ürünler, sipariş sürecinde logopazari.com üzerindeki seçilmiş olan özelliklere göre üretildikten sonra www.logopazari.com yetkili birimi tarafından kalite kontrolü yapılarak kargolanır. Ürün sayfasında ve/veya gönderilen bilgilendirme e-postasında belirtilen süre içerisinde sipariş tarafınıza gönderilmeye çalışılır. Siparişler, anlaşmalı olduğumuz kargo firması aracılığı ile adresinize kadar ücretsiz kargo avantajı ile gönderilir. Basılı ürünler için, bu gönderim şeklinin dışında bir teslimat yöntemi firmamız tarafından kesinlikle uygulanmaz. Böylece oturduğunuz yerden verebileceğiniz baskı siparişleriniz, dilediğiniz adrese kadar ücretsiz kargo ile teslim edilmiş olur.
 • Tarafınızdan sipariş edilen ürünler, kargoya verildikten sonra yaşanabilecek problemlerde en hızlı çözüm; kargo firmasına ait iletişim numarası ile görüşmek olacaktır. Yaşadığınız problemin kısa sürede çözülmesi adına logopazari.com yetkilileri gerekli takipleri müşteri memnuniyeti kapsamında yapıyor olacaktır.
 • Kargo firması, sipariş sürecinde müşteri tarafından belirtilmiş olan adresi veya müşteriyi bulamazsa ürünler dağıtımı yapılan kargo şubesine geri götürülür. 3 gün içerisinde ürünlerin şubeden teslim almaması durumunda ürünler firmamıza geri iade edilir.
 • Tarafınıza ulaşan kargo teslim alınırken hasar veya eksik ürün olup olmadığı kontrol edilmeli ve teslimat kaynaklı bir hasar meydana gelmişse hasar tutanağı tutturulmalıdır. Kargo yetkilisinden kontrol edilmeden alınan kargolar sorunsuz teslim edilmiş olarak kabul edilmektedir. Lütfen ürünle ilgili kontrollerinizi kargo yetkilisinden ürünü teslim alırken sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak için mutlaka kontrol ediniz.
 • Araçla teslimat yapılamayan, şehirden uzak bölgeler ve askeri üs – askeri lojman gibi güvenlik nedeniyle giriş yapılamayan bölgelere teslimat yapılamamaktadır. Bu gibi durumlar için müşteri tarafından farklı bir adres belirtilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yaşanabilecek gecikme ve aksaklıklar müşterinin sorumluluğundadır.

2- Mücbir Sebepler

 • Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, logopazari.com işbu sözleşme ile belirlenen iş ve işlemlerden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya gerçekleştirememesi durumunda herhangi bir ad ve şartla tazminat talep edilemeyecektir.
 • Mücbir sebep; doğal afet, isyan, savaş, grev, salgın, sokağa çıkma yasağı, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır.

3- Sipariş İptali

 • İnternet Sitemizde sunulan ürünlerden sipariş edebilmek için üye olmanız ve seçimlerinizi yaparak ürünleriniz sepete eklemeniz gerekmektedir. Sepetteki ürün veya ürünlerin ödemesini yaptıktan sonra dijital içerikler için logopazari.com’a girmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda düzenleme işlemi uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir ve sonrasında tarafınıza bir onay e-postası gönderilecektir. Bu onay e-postası tarafınıza ulaşmadan önce siparişinizi herhangi bir tazminat ödemeksizin iptal edebilirsiniz. Bunun için talebinizi destek@logopazari.com adresine e-posta ile veya internet sitesinde belirtilen ‘Müşteri Hizmetleri’ telefon numarası vasıtası ile iletmeniz gerekmektedir. Siparişin bu şekilde iptali durumunda, siparişinize ilişkin yaptığınız ödemenin iadesi, iptal talebinin tarafımıza ulaşmasından itibaren ortalama 4-5 iş gün içinde, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır.
 • Onaya ilişkin e-postanın tarafınıza gönderilmesinden sonra e-postayı onaylamanız durumunda ve/veya onayladığınız dosyanın baskıya alınmasından sonra siparişin iptali ve ödeme iadesi imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte, bu ürünlerde yalnızca tarafımızdan kaynaklanan bir sorunun doğması halinde, ilgili ürün talebiniz ve değerlendirmemiz üzerine tekrar baskıya alınacak veya değişiklik talebiniz işleme konulacaktır.
 • Ürünlerin tarafımızdan kaynaklanan bir sebeple tekrar baskıya alınması veya düzenlenmesi halinde, ürünün tarafınızca tekrar onay verildiği şekilde tekraren baskıya alınacağını ve bu kapsamda ayrıca düzeltme yapılmayacaktır.
 • Kullanılmış ve hasar görmüş ürünler ile tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilememektedir.

 

 

4- İade Süreci Hakkında

 • İade işleminin yapılabilmesi için Müşteri İlişkileri’ne ulaşarak iade talebinizi belirtmeniz yeterlidir. E-fatura mükellefi müşterilerimizin iade faturası kesmesi gerekmektedir.
 • Ürünün yukarıda belirtilen İade Koşulları’na uygunluğu Kalite Yönetim Departmanımız tarafından kontrol edilip iadeye uygun bulunması ve iade onayı verilmesini takiben ortalama 4-5 iş günü içinde, siparişinize ilişkin yaptığınız ödemenin iadesi, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda veya banka hesabınızda görmeniz birkaç gün sürebilir. Belirtilen iade süreci sadece hesabınızın bulunduğu bankaya bağlıdır ve bu kapsamda tarafımızın süreçle ilgili herhangi bir hak veya yetkisi bulunmamaktadır.
 • Kalite Yönetim Departmanımız tarafından yapılan değerlendirme sonucunda iade talebinizin İade Koşulları’na uygun olmadığı belirlenip bu sebeple iade onayı verilmezse iade talebiyle gönderdiğiniz ürün 10 gün içinde karşı ödemeli olarak internet sitemizde kayıtlı olan adresinize yeniden gönderilecektir.